חיפוש

חשיפה תעסוקתית לרעש בצבא

במהלך השירות הצבאי, חיילים רבים נחשפים לרעש רב ממדים ועוצמתי כחלק מהעיסוק והתפקיד שלהם. כך למשל חיילים רבים שנזקקים למטווחים או חיילים שעוסקים בפצצות מרגמה, עשויים לסבול בטווח הארוך מירידות בשמיעה או מצפצופים קבועים באוזניים. מי שנחשף במהלך השירות הצבאי לרעש רב וסובל כעת מבעיות רפואיות – עשוי להיות זכאי להכרה כנכה צה"ל ולפיצויים חודשיים. לפניכם הכל על חשיפה תעסוקתית לרעש בצבא.

 

מה היא בדיוק חשיפה תעסוקתית לרעש בצבא?

חשיפה תעסוקתית לרעש, היא מושג שמשמעו למעשה חשיפה של האדם לרעש בעקבות העיסוק והתפקיד שלו. כך למשל, רבים בצבא שתפקידם ועיסוקם נוגע לפצצות מרגמות וירי תותחים – נחשפים משמעותית לרעש בעקבות עיסוקם ועשויים לסבול מירידה בשמיעה ותופעות נוספות עקב כך. חשוב להכיר כי כל פגיעה ופציעה שקרתה במהלך הצבא או בעקבות השירות הצבאי והעיסוק בו, יכולה גם להעניק לכם פיצויים חודשיים ומגוון זכויות בעקבות זאת – כחלק מתהליך של תביעה נגד הצבא. לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

מי יכול להגיש תביעה נגד הצבא?

תביעה נגד הצבא היא תביעה שכל חייל ואזרח משוחרר, יכול להגיש כנגד משרד הביטחון והצבא, בגין פציעות או פגיעות שנגרמו לו בעקבות שירותו הצבאי. לפי החוק, כל חייל בשירות חובה או קבע, זכאי להגיש תביעה כנגד הצבא במידה וסובל מפגיעה בעקבות שירותו הצבאי, ובמידה ועוד לא עברה תקופת ההתיישנות והזכות לתבוע את הצבא עדיין עומדת בתוקף.

 

כיצד מגישים תביעה נגד הצבא?

תביעה כנגד הצבא צריכה להיות מוגשת בהתאם לנהלים וכנגד משרד הביטחון. על התביעה להכיל את תצהיר התובע, כלומר מענה על טופס המפרט את האירוע בו נפצע החייל, הפגיעות מהם סובל וכל מידע שעשוי לשפוך אור על הפגיעות והקשר שלהן לשירות הצבאי. בנוסף, יש לצרף למסמך תצהיר התביעה גם כל מסמך רפואי, תמונה, מרשם או חוות דעת רפואית שיכולים להוות אסמכתא לפגיעות המדוברות ולהוכיח אותן.

 

מה ההשלכות של תביעה נגד הצבא?

לאחר הגשת תביעה כנגד הצבא, ההשלכות שעשויות להגיע הן או אישור של התביעה, או דחייה שלה. דחיית התביעה אינה סופית וניתן להגיש גם ערעור, מומלץ לעשות זאת בסיוע של עורך דין המתמחה בתביעות כנגד הצבא. השלכה נוספת וחיובית יותר, היא אישור של התביעה. אישור התביעה ילווה בקביעת דרגת הנכות צה"ל המגיעה לחייל בשל התביעה והפציעה המדוברת.

 

מה גובה הפיצויים שניתן לקבל מתביעה כנגד הצבא?

במידה ואושרה התביעה, תיקבע לקובע גם דרגת נכות צה"ל. החוק קובע פיצויים ותגמולים חודשיים הנכנסים לחשבונו של הנכה צה"ל בהתאם לדרגה שנקבעה לו בחוק. ככל שדרגת הנכות שנקבעה בתביעה תהיה גבוהה יותר, גם הפיצוי והתגמולים שיקבל החייל בכל חודש תהיה גבוהה יותר. מעבר לתגמולים כספיים, זכאים נכי צה"ל לשלל הטבות הקבועות בחוק כמו הנחות בתשלומי הארנונה ושכר הדירה, הנחות בלימודים אקדמאיים, ועוד הטבות רבות שכדאי להכיר.

רעש בצבא

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עורך דין פלילי
מתי כדאי לפנות לעו"ד פלילי?

ההחלטה לפנות לעורך דין פלילי היא החלטה קריטית בהליך המשפטי, במיוחד כאשר עומדים בפני אישומים פליליים או חקירות. החלטה זו יכולה להשפיע באופן משמעותי על

קרא עוד »
תביעה משפטית
איך ליישב סכסוכי שכנים?

סכסוכים בין שכנים יכולים להיות מקור ללחץ ותסכול מתמידים. בין אם מדובר במחלוקת על גבולות רכוש, רמות רעש או חיות מחמד, קונפליקטים אלה יכולים להסלים

קרא עוד »