חיפוש

מעקה זכוכית – כשהיופי והבטיחות נפגשים

ככלל, ישנן כמה שיטות לייצור מעקה מזכוכית, החל ממעקה העשוי מתרכובות של פולימרים וזכוכית וכלה במעקה העשוי מלוחות זכוכית המצופים בפולימר חזק.

מעקה העשוי מזכוכית כפולה מקנה הגנה הדומה לזו שמקנה מעקה העשוי ממתכת וניתן לייצר אותו בגדלים ו/או צורות שונים ולהתאימו לאזור בו מעוניינים למקם אותו.

 

קיבוע הזכוכיות במעקה

החיבור של הזכוכית למעקה מתבצע בדרך כלל באמצעות תופסנים ייחודיים, אך ניתן לשלב אותו יחד עם ברזל, פלדלת, עץ, שיש או חומרים אחרים המאפשרים את החיבור.

מעקה זכוכית עם חיפוי כפול

כיום, קיימים מעקות זכוכית המכילים חיפוי זכוכית כפול ובכך השימוש בהם הינו בטיחותי במיוחד. ניתן לשלבם במגוון רחב של סגנונו עיצוב והם יכולים להתאים הן לסגנון עיצוב יוקרתי והן לסגנון עיצוב מודרני, בבתים פרטיים או במשרדים.

 

מעקה למרפסת ולבריכה

מבין סוגי המעקות הקיימים, ניתן דגש רב על מעקה המיועד למרפסת ולמעקה המיועד לתיחום אזור בו ממוקמת בריכה. בני המקרים, להתקנת מעקה ישנה חשיבות רבה מאוד, כאשר מטרתם היא להגן על האנשים מפני נפילות בלתי רצויות. ככלל, למעקות המותקנים בחוץ ישנו תקן שבו חשוב לעמוד, לצורך הבטיחות הנדרשת.

מעקה בטיחותי המיועד לאזור בו יש בריכה, מטרתו הן להגן על האנשים שבקרבת הבריכה, מפני נפילות לתוכה והן להקנות מראה אסתטי לבריכה. באופן דומה, מעקה מזכוכית המיועד למרפסת משמש הגנה מפני נפילות ממנה ובנוסף, מהווה מסגרת אסתטית למרפסת, וכך ניתן גם לצפות דרכו על הנוף.

 

מעקה זכוכית המיועד למדרגות

מעקה זכוכית המיועד להתקנה באזור בו יש מדרגות, מיועד בעיקר כדי להקנות ביטחון לאנשים המשתמשים במדרגות, אך הוא טומן בחובו מטרות נוספות:

  1. לצורך העיצוב – הזכוכית משדרת סגנון עיצובי ואף יוקרה ומתאימה מאוד לעיצוב הבית המודרני ו/או לעיצוב משרדים.
  2. מעניקה בידוד – אחת התכונות החשובות בזכוכית, שאינה מוליכה חשמל או חום ולכן היא בטיחותית מאוד במצבים של פריצת דלקה וכיו"ב.
  3. הזכוכית ידידותית עבור הסביבה מהסיבה שאינה מכילה חומרים מסוכנים ו/או רעילים.
  4. מאפשרת הסתכלות דרכה. הודות לשקיפותה, ניתן לצפות במתרחש מעבר לזכוכית, בכל רגע נתון.
  5. משתלבת עם חומרים נוספים – הזכוכית מעניקה מראה יפה ומעוצב גם כאשר משלבים אותה יחד עם חומרים אחרים, כגון: עץ, מתכת וכו'.
  6. עשויה מחומר חזק – כיום, מעקות זכוכית מיוצרים כך שיהיו חזקים מאוד ובפרט, כשמדובר במעקה העשוי מזכוכית מחוסמת, הידועה כעמידה וחזקה במיוחד.

 

כיצד תבחרו מעקה מזכוכית?

בבואכם לבחור מעקה מזכוכית המיועד לביתכם, למשרדכם או לכל מקום אחר בו תהיו מעוניינים, כדאי שתתמקדו תחילה בבחירת בעל מקצוע מנוסה. יש לשים את הדגש על בעל מקצוע שיוכל להמליץ עבורכם על מעקה לפי בקשתכם ולפי הסגנון בו אתם מעוניינים וכן, יוכל לבצע עבורכם התקנה של מעקה באופן טוב ואיכותי.

למידע נוסף בנוגע למעקות מזכוכית במגוון סגנונות, תוכלו להיכנס לאתר https://zhglassk.co.il//מעקות-זכוכית ולהתרשם מהשירותים אותה מציעה עבורכם החברה.

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
טיפים להכנת בשר

העם היושב בציון אוהב בשר, הישראלים עומדים במקום הרביעי לעולם בצריכת בשר לנפש, כמעט כל גבר ישראלי טוען שהוא מנגליסט מומחה ובכל זאת, תמיד אפשר

קרא עוד »