חיפוש

לימוד פסנתר – חיזוק הראש

הורים רבים בוחרים לשלוח את ילדיהם ללמוד לנגן בכלי נגינה כלשהו, כאשר כלי הנגינה המוביל הוא הפסנתר. זהו כלי שניתן ללמוד לנגן עליו בכל גיל, הוא מפיק מוזיקה נעימה וכן יש בו יתרונות רבים גם מבחינה בריאותית. למה כדאי לכם (או לילדיכם) ללמוד לנגן בפסנתר?

 

היתרונות של לימוד פסנתר

ללמידה לנגן בפסנתר ישנם יתרונות רבים, שחלקם משמעותיים מאוד כאשר מדובר בילדים. בעבר נערכו מחקרים בילדים שלמדו לנגן בפסנתר לעומת כאלו שלא למדו (כאשר שאר המאפיינים של הילדים זהים) – ונמצא כי קבוצת הלומדים בפסנתר ניחנה ביתרונות רבים לעומת הקבוצה השנייה.

בין היתרונות האלו נמצא שלמידת נגינה בפסנתר מפתחת את המוח ומשפרת את הקואורדינציה, תורמת לביטחון עצמי גבוה אצל הילדים, משפרת את רמת האינטליגנציה ויכולות הקליטה שלהם, ואף עוזרת להם להבין מקצועות שנחשבים מסובכים יותר (מתמטיקה או מקצועות מדעיים) בצורה טובה יותר.

ניתן להיווכח שנגינה בפסנתר עשויה להיות משמעותית ביותר עבור ילדים, שנמצאים בשלב בו הם עדיין מתפתחים. הנגינה תוכל לתרום בשיפור הביצועים שלהם גם בתחומים שכלל אינם קשורים אליה (כאמור, הבנת תחומים ריאליים בצורה טובה יותר) –  שכן המוח בכללותו מתפתח באמצעות הנגינה.

 

החיסרון של הימצאות פסנתר בבית

החסרונות של למידה בפסנתר מחווירים לעומת היתרונות שבה, והם בעיקרם שטחיים וקשורים להימצאותו של הפסנתר בבית. כאשר ישנו פסנתר בבית, ישנה נטייה גדולה יותר לא להתמיד בנגינה (שכן ישנם גירויים אחרים בבית שאולי מפתים יותר מלשבת מול הפסנתר ולהקדיש זמן לנגינה). בנוסף, הפסנתר עשוי להרעיש ולהוות מטרד עבור השכנים, או להוות אתגר למובילים במידה ותצטרכו להזמין הובלה לבית.

 

צריכים הובלה לבית? ניתן למצוא פתרון גם לפסנתר!

הפסנתר הוא כלי גדול וכבד, שלא ניתן לפרק אותו לגורמים או להכניס אותו לתוך ארגז. אי לכך, בעת מעבר דירה או שיפוץ הבית –הובלת הפסנתר עלול להוות אתגר למובילים. עם זאת, גם לבעיה זו ניתן למצוא פתרון – הרי מן הסתם כבר התבצעו בעבר הובלות של בתים שיש בהם פסנתר, וההובלה עברה בצורה חלקה.

אם יש לכם חפצים כבדים רבים בבית, חשוב לבחור בחברת הובלות מקצועית ומיומנת, אשר תוכל להתמודד עם האתגר ולהוביל את כל החפצים שלכם בצורה בטוחה. ניתן אף להשתמש בשירותי מנוף של החברה, שמיועדים בעיקרון כדי להוריד ולהעלות מוצרים כבדים מקומות גבוהות בבניין מגורים, אך ניתן להשתמש בו גם אם בבית ישנם מוצרים כבדים רבים.

פתרון נוסף שניתן לבצע הוא להעביר את הפסנתר בהובלה נפרדת מההובלה הגדולה. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הובלה נפרדת תייקר את מחיר ההובלה בצורה יחסית משמעותית. המחיר עשוי אף להשתנות בהתאם לגודל ולמשקל של הפסנתר עצמו, ושל תנאי השטח (כלומר מידת הנגישות שתהיה למובילים אל הדירה).

 

לימוד פסנתר

 

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
דלת קדמית
איך לתקן דלת כניסה

דלת הכניסה שלנו חשובה לא רק לצורך הפרקטי של להיכנס ולצאת מהבית, מהבניין או מבית העסק שלנו. יש לה גם חשיבות ערכית בהקשר של מה

קרא עוד »
ויאגרה פארם
3 יתרונות בוידיליסטה

וידיליסטה היא תרופה יעילה באופן לא יאומן, בטוחה ונהדרת עבור כל מי שסובל מבעיות מיניות ורוצה להיפטר מהן במהירות ובצורה הטובה ביותר. למי שבאמת אכפת

קרא עוד »