מציאת קרוב משפחה אבוד: האם זה באמת אפשרי?

מודעת אדם נעלם על עץ

העולם הוא גדול אבל קטן. מכיל המון אהבה אך גם לבבות שבורים. יוצר קדושה לערך המשפחה אבל גם מפצל ומרחיק בין משפחות. מציאת קרוב משפחה אבוד היא אחת המשימות הכואבות, הרגישות והמקצועיות ביותר שנדרש משרד החקירות הפרטיות לבצע. אנשים "מאבדים" את משפחתם ממאות סיבות אפשריות: מלחמה או מהומות, פשעים, הגירה, סכסוכים, נתקים ועוד. איתור קרובי משפחה היא פעולה מורכבת ועיקשת שמצריכה אנשי מקצוע מיומנים ועתירי ניסיון. משרד החקירות יבצע פעולות חקירה נרחבות ביותר מול הרשויות בארץ ובחו"ל, מול גופים פורמליים ובלתי פורמליים, מול אנשים, חברים, מעסיקים או שכנים ויתקדם עקב בצעד אגודל עד למטרה הסופית – למצוא את קרוב המשפחה ולעזור למשפחה להשלים מעגל.

 

אנשים נעלמים אך מהן הסיבות לכך?

כפי שציינו קודם, רבות הן הסיבות להיעלמות מסתורית של אנשים. אחת הסיבות הנפוצות בעולם המודרני היא התחמקות מתהליכים משפטיים או חובות כלכליים, הסתבכות עם גורמים עבריינים או ביצוע פשע, שמאלצים את אותו אדם להימלט למדינה אחרת ולהישאר מתחת לרדאר. במקרה לדוגמה, אדם מהצפון שהונה את כל קרוביו ואפילו את בני משפחתו, ניתק עמם קשר בסופו של דבר ונמלט למדינה אחרת, לאחר שרשם על שמם את כל חובותיו. במקרה זה לא נותרה למשפחה ברירה והיא נאלצה לאתרו ולהכריח אותו להגיע למשפט בישראל, באמצעים החוקיים האפשריים שעמדו לרשותה.

 

איתור קרובים – מה קורה בצד המשפטי?

לפעולת המציאה של קרובים אבודים יכולות להיות השלכות משפטיות רבות ומשמעותיות. הן יכולות להשפיע על סטטוס בני הזוג (למשל אישה עגונה שבעלה נמלט לחו"ל מבלי לספק גט וכעת היא איתרה אותו והוא ייאלץ לשוב ארצה לצורך הגירושין), על דיני ירושות (למשל כאשר קרוב המשפחה זכאי לירושה) או בעלות על נכסים שונים, על תשלומי חובות והתחייבויות שונות. יש לזכור שהחוקר הפרטי שמאתר את אותו קרוב איננו אחראי לבדיקת ההשלכות המשפטיות ובמידה והן קיימות, חשוב להתייעץ עם עו"ד כדי לבצע את הדברים בצורה מסודרת שתטיב עמכם.

 

שיטות מתקדמות לאיתור קרובים

משרד החקירות מבצע תהליך איתור מורכב וקשה אך חסר פשרות בנוגע לתוצאה הסופית. משרד המתמחה באיתור קרובים אבודים או נעדרים ישתמש בכל שיטה אפשרית על מנת לעשות זאת ויפעל במגוון רחב של דרכים ואמצעים בכל מדינה נדרשת, כולל מדינת עולם שלישי או אזורי טבע קשים. החוקר מתחקה אחר עקבות שהותיר אחריו הקרוב כמו חיובים באשראי וחשבונות בנק, תצלומי אבטחה מבתי עסק, עדויות של אנשים שראו אותו או שוחחו עמו, קבלת מידע מגופים רלוונטיים ועוד. לעתים יהיה ניסיון מצד הקרובים לטשטש את עקבותיהם והם עלולים לשנות את שמם או זהותם. במצב זה, יצטרך החוקר להפעיל מאמצים יצירתיים וכישורים רבים על מנת לזהות את זהות הכיסוי ואת האדם האמיתי שעומד מאחוריה.

 

זכוכית מגדלת על טביעת אצבע

 

עורך דין רשלנות רפואית

חוק ומפשט

אם נפלתם למקרה של רשלנות רפואית, מומלץ לא להתמודד עם כך לבד. לרובנו אין ידע מספק בעולם המשפט בכדי להתמודד עם תביעה קשה ומסובכת כמו תביעת רשלנות רפואית. לכן, מומלץ להתייעץ ולשכור שירותיו של עורך דין שעיקר עיסוקו הוא רשלנות רפואית.

 

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא כל מצב בו נוצר לאדם נזק כתוצאה מטיפול רפואי, כתוצאה מפעילות לא תקינה או סבירה של הרופא. בנוסף, רשלנות רפואית יכולה להיחשב גם כפעולה שעל הרופא היה לבצע אך נמנע מלבצע אותה. ככלל, פעולות הרופא נמדדות לפי סטנדרט "האדם הסביר"; כלומר, ככל שהרופא חטא לסטנדרט סבירות מסוים המקובל בפרקטיקה הרפואית, נראה אותו כרופא רשלן. לאחר מכן, יש להוכיח קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לניזוק (התובע) לבין המעשה הרשלני או אי המעשה (הרשלני) שעשה או לא עשה הרופא. ככל שכן, ניתן לחוב את הרופא ברשלנות רפואית כלפי הניזוק התובע.

 

את מי כדאי לשכור?

בישראל, אסור לעורכי דין או למשרדי עורכי דין להציג עצמם כ"מומחים לרשלנות רפואית" מסוג כזה או אחר. עם זאת, לעורכי דין ומשרדי עורכי דין רבים ישנה התמחות ספציפית ברשלנות רפואית. ההבדל בין עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית לבין עורך דין שלא מתמחה ברשלנות רפואית יכול להיות עצום, אפשר להמשיל זאת לעולם הרפואה; מטופל לא יבחר ללכת לרופא המתמחה באף אוזן גרון כאשר למעשה כואבות לו העצמות, הוא יצטרך שאורתופד יטפל בו. באותה מידה, יש לבחור עורך דין המתמחה בתחום הנכון, תהיה זאת טעות לבחור בעורך דין המתמחה בתחום ההייטק כדי שייצגך בתביעה נזיקית בכלל או בתביעת רשלנות רפואית בפרט. בחירת עורך הדין המקצועי ביותר יכולה להשפיע על סיכויי הצלחת התביעה; ולבסוף, על קבלת הפיצויים החשובים לנפגע.

בנוסף, תחום הרשלנות הרפואית משתייך לעולם הנזיקין. כך שגם עורך דין המתעסק בתביעות נזיקיות הינו קרוב לתביעת הרשלנות הרפואית. עם זאת, כדאי לברר מראש עם עורך הדין כי הוא מכיר ומבין את הפרקטיקה באשר לתביעות בגין רשלנות רפואית וכי עסק בכך בעבר.

 

איך תבחרו?

כיום השוק מוצף בעורכי דין, חלקם טובים יותר בתחום א', וחלקם טובים יותר בתחום ב'. עליכם לבחור את עורך הדין בעל הניסיון והכישורים הטובים ביותר באשר לתביעת רשלנות רפואית.

 

חפשו מידע ברשת

ראשית, מומלץ לברר כמה שיותר מידע על עורך הדין ו\או על משרד עורך הדין אשר עתיד לתת לכם שירות וייצוג משפטי. עם זאת, יש להיזהר, שכן רשת האינטרנט מוצפת במידע, חלקו אמין וחלקו אמין פחות. יש לנסות להצליב מידע מכמה וכמה אתרים שונים כדי לוודא את אמינות המקורות. השוואה נכונה בין מקורות אינטרנטיים, עשויה לספק לכם את המידע הטוב ביותר בעת בחירת עורך הדין או צמצום עורכי הדין הפוטנציאלים לבחירה.

 

בקשו מעורך הדין להציג את ניסיונו ותיקים שעליהם עבד בעבר

אם עברתם את שלב החיפוש ומצאתם עורך דין, הגעתם לשלב הפגישה ותחילת העסקת עורך הדין. לפני שהתחלתם להשתמש בשירותיו, נסו לדלות ממנו כמה שיותר מידע אודות תחום התמחותו, והרלוונטיות שלו לתחום הרשלנות הרפואית בכלל ולתביעה שלכם בפרט. תשאלו אותו שאלות בנוגע ללקוחות קודמים אשר עבד איתם, ואף בקשו שיציג לכם תיקים עליהם עבד או שאותם הצליח לנצח. ההתרשמות שלכם מעורך הדין קריטית להמשך התהליך, שכן עורך דין טוב המבין את המטריה המשפטית שסביב הרשלנות הרפואית יוכל להוביל את תביעתכם למיטב התוצאות האפשריות (בהתאם לעובדות המקרה).

 

חפשו לקוחות קודמים

כבר אחרי הפגישה הראשונה, או לאחר השיחה בטלפון, נסו לחפש לקוחות קודמים של עורך הדין או של המשרד. ניתן למצוא אותם על ידי חיפוש תגובות על עורך הדין באינטרנט או בפורומים משפטיים כאלה ואחרים. אפשר גם לפנות לעורך הדין עצמו ולבקש ממנו להציג בפניכם רשימת לקוחות אליהם תוכל לפנות לצורך התרשמות. בנוסף, בעת השיחה עם הלקוחות הללו, תשאלו על דרך עבודתו של עורך הדין, על היחס אשר נתן להם, ועל יכולות שהפגין בעת הטיפול בתביעתם. בסוף השיחות אלו, נסו להבין אם עורך הדין הזה מקצועי ומתאים לכם.

 

השכר

איך משלמים לעורך הדין? בשונה מבעלי מקצוע אחרים, עורך הדין העוסק בנזיקין בכלל וברשלנות רפואית בפרט, יגבה מכם תשלום בדמות שכר טרחה הנגבה כאחוז מסוים מן הפיצוי שתקבלו. הסכום המקובל בשוק נע בין 20% ל – 30% שכר טרחה. לדוגמא: אם תבעתם רופא רשלן, ונמצא כי הוא חייב לכם בפיצויים על סך של 100,000 ש"ח, וסגרתם שכר טרחה לעורך הדין בשיעור של 25% מן הפיצוי, תשלמו לעורך הדין 25,000 ש"ח על עבודתו.

חשוב מאוד לשים לב לשיעור התשלום אותו עתיד עורך הדין לקבל. מצד אחד, עליכם לשים לב שאינו גבוה מדי, שכן הפיצוי אותו תקבלו במידה ותזכו בתביעה, יהיה נמוך מדי כדי באמת לפצות על העוול שנגרם לכם. כמו כן, אל תחסכו על עורך דין טוב, אם עורך דין דורש מכם שכר טרחה של 8% על תביעה של רשלנות רפואית, יתכן ולא משתלם לשכור את שירותיו, שכן עלולה להיות סיבה ששירותיו נקנים כה בזול, אך כמובן שאין כך תמיד.

 

אז מה היה לנו כאן?

אם נפגעתם או הינכם חוששים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית, אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי על ידי עורך דין. תביעות נזיקיות בכלל ותביעות רשלנות רפואית בפרט הינן מסובכות וקריטיות להמשך חייו של התובע הנפגע. אל תתפשרו על עורך הדין, ערכו מחקר מעמיק על האפשרויות הקיימות בשוק ועשו בחירתכם חכמה ככל הניתן, למען הצלחת התביעה.

חדר רפואה

איך לצאת מהצבא בצורה חוקית?

שומר

על פי החוק, במדינת ישראל כל אזרח המגיע לגיל 18 מחויב להתגייס לצבא. בין אם הוא מעוניין בכך או לא. בנים משרתים במשך 3 שנים ואילו בנות משרתות שנתיים, אך יש כאלו שמעוניינים או צריכים להשתחרר מהשירות הצבאי שלהם מוקדם מהצפוי.
הסיבות לשחרור המוקדם הם רבות: שחרור מסיבות רפואיות, שחרור על סעיף נפשי או חוסר התאמה למערכת הצבאית הנוקשה, הרצון להשתלב בחיים האזרחיים טרם מועד השחרור ועוד אלפי סיבות אחרות ומגוונות לא פחות.

שחרור מוקדם מהצבא הוא משימה לא פשוטה, הצבא לא מאפשר לכל אחד שמעוניין בכך להשתחרר מוקדם ועל כך צריך לענות על קריטריונים רבים. התהליך הוא ארוך ומלא פרוצדורה. לכן בתחילת התהליך מומלץ לפנות למומחים בתחום, כמו עו"ד מירי גביש, על מנת להקל על התהליך ולהגיע לתוצאה אליה אתם מעוניינים להגיע, השחרור המוקדם מהשירות הצבאי.

 

אז איך באמת ניתן לצאת מהצבא בצורה חוקית?

 1. שחרור מהשירות הצבאי מטעמי דת – לעיתים בוחרים להתגייס חיילים למרות שהשירות הצבאי עומד בסתירה לערכים הדתיים שלהם, או שחייל חוזר במהלך שירותו הצבאי בתשובה ובמהלך השירות מגלה כי הקונפליקט שלו הפך לבלתי אפשרי ומבין כי הוא לא יכול להמשיך לשרת.
  במקרים אלו התהליך כרוך בפנייה בכתב לגורמים הצבאיים והסבר על המצב, חתימה על תצהיר מיוחד וראיון עם וועדה מיוחדת שבסופו יוחלט אם החייל ישוחרר או לא. הצבא אינו מקל ראש בעניין השחרורים המוקדמים אך הדבר אכן אפשרי.
 2. שחרור מהצבא מטעמי מצפון – בדומה לשחרור מהשירות הצבאי מטעמי מצפון, לעיתים בוחרים חיילים להתגייס למרות שהשירות הצבאי שלהם עומד בסתירה להשקפת העולם שלהם, או שחייל מאמץ ערכים פציפיסטיים כמו הסתייגות בשימוש בנשק או התנגדות לפגיעה בחפים מפשע ובסופו של דבר קונפליקט זה לא מאפשר להם להמשיך ולשרת.
  גם כאן מדובר בהליך הכולל הגשה של פנייה בכתב הכולל הסבר על המצב יחד עם חתימה על תצהיר וראיון מול וועדה מיוחדת.
 3. שחרור מהצבא מטעמי פרופיל צבאי – מדובר על פטור על רקע בריאותי, הכרוך בהורדת הפרופיל הצבאי ל-21 (הפרופיל הנמוך ביותר) המוביל לקבלת פטור מהשירות הצבאי. למרות מה שמקובל בקרב מתגייסים רבים, ניתן לקבל את הפטור גם על בסיס בעיות פיזיות שנוצרו במהלך השירות הצבאי ולא רק על בעיות נפשיות. מכיוון שהשירות הצבאי עמוס בפעילויות שאינן שגרתיות יתכן מצב בו הצבא אינו יכול להעניק טיפול לאותם חיילים הסובלים מבעיות פיזיות ומחליטים לשחרר אותם על בסיס מצבם הרפואי.
 4. שחרור מהשירות הצבאי לתושבי חו"ל – לעיתים, אדם שנולד להורה ישראלי החי בחו"ל ומחזיק באזרחות ישראלית בנוסף לאזרחות זרה, יתבקש להתגייס לצבא כאשר יתגייס לשירות הצבאי. אותו אדם ינסה להשיג פטור מהשירות הצבאי, תהליך ארוך ומייגע שמחייב הצגת ראיונות שונות ומעבר של וועדות שונות. על אדם כזה, המעוניין לבקר בארץ, חשוב להתייעץ עם עורך דין צבאי טרם הגעתו לארץ על מנת לאפשר לו כניסה לארץ ללא מעצר על השתמטות.

לוחמים

זכאות למחיקת חובות

שטר ומחשבון

אדם חייב בהוצאה לפועל אשר הוכרז כמוגבל באמצעים, ראשי במקרים מסוימים להגיש בקשה לקבלת פטור מחובותיו. עם קבלת הפטור ימחקו החובות. יש לציין שזאת מלבד חובות בשל קנסות, מזנות או משכנתא. אם וכאשר במהלך בירור הבקשה התברר שלחייב יש נכסים, יתכנו תוצאות כגון העלאת צו התשלומים והטלת עיקול על הנכסים.

אזיק ו שטר

למי ואיך פונים:

המבקש לקבלת מחיקת חובות ולהזדכות מחובות צריך לזמן תור להגשת בקשה למתן הפטר באחת מלכשות ההצאה לפועל בערים: באר שבע, ירושלים, קריות, נצרת, תל אביב או נתניה. ניתן לבדוק אפשרות לקבלת סיוע משפטי בקרב הארגונים העוסקים בתחום.

– על המעוניין לקבלת צו הפטר יש למלא שאלון וכתב ויתור סודיות המוכר כטופס 55.

– הגשת הבקשה אינה כרוכה בתשלום אגרה.

אוכלוסיית יעד ותנאים מקדימים:

חייב מוגבל באמצעים במשך לפחות 4 שנים ברצף לפני הגשת הבקשה למתן הפטר; סך כל חובותיו של החייב בעת הגשת הבקשה לא יעלו על 800,000 ש"ח (כולל חובות שלא מנוהלים בהוצאה לפועל וחובות שלא נמחקים במסגרת הליך הפטר בהוצאה לפועל);

במידה וסך חובותיו של החייב עולה על 800,000 ש"ח, ניתן להגיש בקשה להפטר אם מתקיימים שני התנאים הבאים: 1. סכום החוב המקורי או סכום החוב כפי שהיה במועד בו הוגשה בקשה לביצוע ללשכת ההוצאה לפועל, לא עולה על 400,000 ש"ח. 2. סך חובותיו של החייב (כולל ריבית פיגורים, הצמדה, קנסות וכדומה) אינו עולה על 2 מיליון ש"ח.

תנאי נוסף למחיקת החוק הינו שלחייב אין נכסים בעלי ערך הניתנים לעיקול או מכירה (לא כולל משכורת או הכנסה אחרת שהחייב זכאי לה). "נכס בעל ערך" יוגדר בהתאם לשיקול דעתו של הרשם, אשר ישקול, בין היתר, אם יש תועלת עבור הנושים במימוש הנכס, בהתחשב בעלויות המימוש.

הפטור ימומש באחד משני התנאים הבאים:

 1. החייב עמד בצו התשלומים שניתן לו ב-3 השנים שקדמו להגשת הבקשה למתן הפטור.
 2. החייב שילם לפחות 18 תשלומים ב-3 השנים שקדמו למועד הגשת בקשה ההפטר,

ישנן נסיבות אשר אם הן מתקיימות, לא יינתן צו הפטר. אם רשם ההוצאה לפועל סבור כבר בשלב הגשת הבקשה למתן הפטר שמתקיים אחד מהסייגים, הוא ידחה את הבקשה, כלומר לא יפתח את התיק במסלול הפטר. נסיבות שבהן לא יינתן צו הפטר הן כל אחת מהבאות:

– גובה התשלום החודשי שמשלם החייב לנושה.

– מצבו הכלכלי של הנושה.

– החוב לנושה אחד הוא מעל ל-400,000 ש"ח.

– החייב  הוכרז כפושט רגל במהלך 5 השנים שקדמו להגשת הבקשה למתן הפטר.

– מאז הכרזתו כחייב מוגבל באמצעים, החייב התנהל בחוסר תום לב, לצורך ניצול ההליך לרעה.

האם אתה באמת צריך ייצוג משפטי של עורך דין מוביל? למידע נוסף לחצו.

כמה זמן נמשכים לימודי עריכת דין בתל אביב?

סיום קורס

לימודי עריכת דין נחשבים ללימודים מבוקשים ביותר, אולם האם ידעתם כמה זמן הם אורכים? להלן כל הפרטים.

לימודי משפטים – כמה זמן?

על מנת לעסוק במקצוע של עריכת דין יש ללמוד במוסד מוביל אשר מציע מסלול של לימודי עריכת דין. משך הלימודים הממוצע לתואר הוא כ 3.5 שנים, כאשר בסיום הבוגרים מקבלים תואר ראשון במשפטים. יחד עם זאת, לא מדובר בסוף פסוק אלא לאחר סיום הלימודים יש להשתלב במשרד בתוך מתמחה, ולעסוק בתחום כשנה, עד לאחר שניגשים למבחני לשכת עורכי הדין אשר הוא הגוף המוסמך היחיד אשר יכול לקבוע האם תעסקו במקצוע, או שמא תאלצו לחכות למועד הנוסף אשר מתבצע לרוב מספר חודשיים לאחר מכן.

צידו משפטי

הצפה משמעותית בתחום עריכת הדין

לאור העובדה כי במדינת ישראל עוסקים למעלה מ 80,000 בעל רישיון, ניתן לראות כי לשכת עורכי הדין כמו גם הגורמים המוסמכים ממשרד המשפטים עושים כל שביכולתם בכדי לצמצם את ההצפה בתחום, ועל כן מתמחים רבים מדווחים על כך כי המבחנים הפכו לקשים הרבה יותר. למעשה, רק בבחינה האחרונה אשר התקיימה עלה כי למעלה מחצי מהנבחנים נכשלו, רובם מהמכללות הציבורית. חשוב לזכור כי במידה ואתם רוצים ללמוד לימודי עריכת דין ברמה הגבוהה ביותר, המוסדות המובילים כיום בתחום הם אוניברסיטת תל אביב כמו גם האוניברסיטה העברית בירושלים, אשר להם אחוז הבוגרים הגבוהה ביותר אשר הצליח לעבור את מבחני הלשכה.

מסלול מפרך בדרך למקצוע הנחשק

ע"פ משרד עורכי הדין מיסקביץ' טייב, אשר נחשב לאחד המשרדים הגדולים בישראל חשוב לזכור כי מעבר מאזרח לעורך דין הוא לא פשוט, וזאת לאור העובדה כי מעבר ללימודים האקדמיים יש לבצע למידה מרוכזת ומשמעותית לפרק זמן לא מועט, וזאת על מנת שתוכלו לעבור את מבחני הלשכה אשר מתחלקים לשני חלקים: מבחן בעל פה ומבחן מעשי. יחד עם זאת, לאור הקשיים הרבים בהם נתקלים הסטודנטים בדרך להגשמת החלום אין כל ספק כי מדובר במקצוע מרתק אשר משלב את עולם המשפטים המרתק כמו גם הזדמנות להגן על אזרחים במגוון רחב של תחומים, ובכך לקבל סיפוק רב. על כן, אם אתם מתכננים ללמוד בקרוב עריכת דין יש לקחת בחשבון את זמן הלימודים האקדמי אשר לרוב הוא צפוף ומורכב ביותר לאור ריבוי החומרים והמבחנים כמו גם את העובדה כי עליכם יהיה להתקבל למשרד בכדי לצבור ניסיון, אולם יכול להיות שלא תעסקו במקצוע וזאת לאור כישלון במבחני הלשכה, אשר הפכו כאמור לקשים יותר מאי פעם. אם ברצונכם לקבל מידע נוסף, הנכם מוזמנים להיכנס לאתר בכתובת https://www.gordonsilver.com או ליצור קשר במספר 073-3744459 לצורך קבלת ייעוץ ראשוני אשר יעשה לכם קצת סדר ויעניק לכם את האינפורמציה הטובה ביותר.

עברת תאונת עבודה? פנה עוד היום אל עורך דין נזיקין

איש עזרה

למי מאיתנו זה לא ברור שהעבודה היא מרכז חייו? אומנם אנחנו חולמים תמיד על עוד ועוד חופשות, אך בפועל העבודה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אנחנו קמים בשביל זה בבוקר, נשארים שם שעות ובדרך כלל גם מתנדבים לעשות עוד שעות נוספות. לכן אדם שעובר תאונת עבודה וכל החופש שלו לעבוד ולנסוע נפגע, הוא אדם שמתמודד עם טראומה נוראית. זה נשמע לך מוכר? נפגעת גם אתה במסגרת העבודה? אם כך, לפחות כדאי שתדע שמגיע לך פיצוי. אין ויכוח על כך שפיצוי לא באמת יחזיר את המצב לקדמותו, אך יחד עם זאת, פיצוי הרבה פעמים כן יעזור לך להתמודד עם התוצאות של התאונה הקשה. כדי לקבל את מה שמגיע לך אתה חייב לפנות אל עורך דין נזיקין ועדיף שתעשה את זה כמה שיותר מהר. איש מקצוע כזה יוכל לעזור לך לעמוד על הזכויות שלך, אז למה אתה מחכה?

מסמר בנעל

מה באמת מוגדר כתאונת עבודה?

לא אחת קורה שאדם נפגע אך הוא לא בטוח האם מבחינת החוק ניתן לדבר על תאונת עבודה ובהתאם לכך לתבוע פיצויים מהמעסיק או לא. לכן כבר בשלב הזה עורך דין נזיקין הוא איש מקצוע שלא כדאי לך לוותר על השירות שלו, שכן איש מקצוע כזה יוכל לבחון, ביחד איתך, את הדברים. אומנם זה נכון שעוה"ד שלך הוא לא רופא שיכול לקבוע בעצמו עד כמה הפגיעה שלך כתוצאה מהתאונה חמורה, אך הוא בהחלט בקיא בצד המשפטי של הדברים. לכן עוה"ד הוא זה שיוכל לעזור לך להבין האם גם במקרה שלך מדובר על עוד תאונת עבודה מצטערת. חשוב שתדע שתאונות עבודה הן לא רק תאונות שמתרחשות בתוך מקום העבודה עצמו, שכן גם:

 • תאונה שקרתה בדרך לעבודה
 • תאונה שקרתה בדרך חזרה מהעבודה
 • תאונה שקרתה במסגרת שליחות מהעבודה

מוגדרת כתאונת עבודה. לכן, גם כשאתה לא בטוח וגם כשיש לך ספק, כדאי יהיה לפנות לעורך דין נזיקין שיוכל לעזור לך. איש מקצוע כזה יידע מה לעשות עם כל הנתונים שאתה מביא ובמידה ויש עילה לתביעה, הוא יוכל לנהל אותה עבורך.

איך תדע באיזה עורך דין לבחור?

כולנו יודעים לומר שבישראל יש הרבה מאוד עורכי דין שעובדים בכל חלקי הארץ וחלק מהם מומחים גדולים בדיני נזיקין. עם זאת, האם על כל עורך דין תוכל לסמוך? והאם על כל עורך דין תוכל לקרוא אינספור המלצות? התשובה היא כמובן לא. לכן אנחנו יכולים להבין למה יש לך דילמה ומדוע אתה לא יודע לאיזה איש מקצוע עדיף להתקשר. מה שכן, אם אתה מחפש עורך כין משכמו ומעלה ואם אתה רוצה להיות בטוח שיש מישהו מקצועי שדואג לאינטרסים שלך, עוה"ד הנכון לך הוא עוה"ד מיסקביץ'. יש לו ניסיון רב, הוא אדם בעל השפעה ומוניטין ואם תעשה חיפוש קצר, אתה תוכל גם לראות שכל הלקוחות שלו ממליצים עליו בחום. לכן כדאי שתתקשר אליו עוד היום ותקבע איתו פגישה, כי למה שלא תתחיל להיאבק עוד היום על מה שמגיע לך?

למידע נוסף: https://www.yml-law.co.il/torts-lawyer

האם אתה באמת צריך ייצוג משפטי של עורך דין מוביל?

יש הרבה סיטואציות שבהן כל אחד מאיתנו יכול למצוא את עצמו מבלי שהוא ממש תכנן אותן. לדוגמא, נסעת כרגיל בכביש אך עברת עבירה חמורה ושללו ממך את הרישיון. מה תעשה באותו הרגע? והאם אתה חושב להגיע למשפט שאליו הזמינו אותך לדיון בנושא הזה לבד? או שאולי עדיף שתשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי? האמת היא, שיש אינספור דוגמאות למקרים שבהם עורך דין הוא האדם הראשון שאליו כדאי לך להתקשר ולכן חשוב כל כך להיות מודעים לאופציה הזאת. דוגמא נוספת שבה בהחלט כדאי יהיה לקבל ייעוץ משפטי כמה שיותר מהר זה המצב שבו עוצרים אותך לחקירה. אף אחד לא תכנן את זה ואיש לא ידע שהוא ימצא את עצמו במצב כזה אך כבר היו דברים מעולם. לכן, ברגעים כאלה חשוב להתייעץ עם עורך דין מוביל ויפה שעה אחת קודם. הייעוץ המהיר, הממוקד והמקצועי יכול לסייע לך להימנע מאינספור טעויות בעתיד ומכן החשיבות שלו.

 

האם יש עורכי דין שיהיו זמינים עבורך תמיד?

הבעיה היא שיש מקרים שבהם נהיה זקוקים לשירותיו של עורך הדין אורדן לא רק כמה שיותר מהר, אלא גם בשעות לא שגרתיות, בערבי חג או בכל מיני זמנים אחרים שהם פחות נעימים. לכן עולה השאלה האם באמת תוכל לאתר עורך דין שמציע שירות וזמינות של 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, והאמת היא, שהתשובה לכך חיובית. יש היום הרבה עורכי דין שכבר הבינו מזמן שהלקוחות שלהם יכולים להזדקק לסיוע משפטי גם באמצע הלילה ולכן זה חלק מהשירות הם מציעים. מה שכן, מאוד מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של עורך הדין שאליו אתה רוצה להתקשר האם הוא באמת זמין עבור הלקוחות שלו תמיד או לא.

 

כל הסיבות לעשות חיפוש אונליין אודות עורך הדין הרלוונטי

אתה מתלבט האם לפנות לעורך דין מסוים או להמשיך לחפש עורך דין אחר? אם כך, אנחנו מאוד ממליצים לך לבדוק, בין היתר, מה כתוב אודות איש המקצוע באינטרנט. אונליין תוכל לברר ממתי הוא עוסק בתחום, מה ההתמחות הספציפית שלו ואפילו האם היו לו הרבה הצלחות משפטיות בעבר. האם הוא היה מעורב בתיק חשוב שגם זכה לחשיפה תקשורתית גדולה? האם הלקוחות של אותו עו"ד פלילי יכולים להמליץ עליו בחום? בימינו, כשכל המידע אודות עורכי הדין השונים זמין בכזאת קלות באינטרנט, חבל יהיה לא לבדוק זאת לעומק. אתה הולך להפקיד חלק מהעתיד שלך בידיו של איש המקצוע שאליו אתה מתכוון לפנות ולכן זה טבעי שתרצה לעשות לגביו כמה שיותר בירורים. בנוסף, כדאי גם לבדוק כמה יגבה מכם עוה"ד תמורת השירות כי זה עוד נתון שהרבה פעמים מסייע לבחור את איש המקצוע הנכון.