חיפוש

פמוטי כסף 925

כאשר זה נוגע לכלי יודאיקה בכלל ופמוטים בפרט, אין עוררין על העובדה שפמוטים מכסף משובח הם הבחירה הטובה והמומלצת ביותר. אך כיצד מוודאים שמדובר בכסף איכותי ואילו סוגי שונים של כסף ניתן היום למצוא בשוק תשמישי הקדושה והיודאיקה? הכתבה הבאה תסייע לכם ללמוד את כל המידע ההכרחי לרכישה מושכלת של פמוטים מכסף משובח.

 

היכן ניתן למצוא פמוטים מ- 100 % כסף טהור?

אולי תופתעו לגלות, אך כיום לא ניתן למצוא פמוטים אשר עשויים כסף טהור או 100% כסף. הסיבה לכך טמונה בעובדה שכסף היא מתכת רכה, ומלבד בשימושים ספציפיים בהם ניתן להשאיר את מתכת הכסף בצורתה הרכה, על מנת ליצור מכסף כלים ותכשיטים למיניהם יש לערבב אותה תחילה עם מתכות אחרות אשר יעזרו לה להגיע לרמת הקשיות הרצויה.

 

מהי סגסוגת כסף?

סגסוגת כסף היא  תרכובת של מתכות, כאשר אחת מאותן מתכות היא כסף. נהוג לערבב כסף עם מתכות אחרות גם כיוון שכסף היא חומר יקר למדי אך גם מפני שכפי שהסברנו בפסקה הקודמת, הכסף עצמו היא מתכת רכה מידי אשר במצבה הטהור לא ניתן לייצר ממנה כל יודאיקה או תכשיטים. כדי שיהיה ניתן להשתמש בכסף בכדי ליצור פמוטים למשל, נהוג לערבב אותו עם חומרים נוספים אשר יעניקו לסגסוגת המתקבלת קשיות. חומרים אלו כוללים בין היתר מתכות כגון אבץ, פלטינה, גרמניום ונחושת.

 

מהו כסף 925?

כסף 925 הוא כינוי לאחת הסגסוגות בהן נהוג להשתמש בעת הכנת תכשיטים וכלי יודאיקה לרבות פמוטים למיניהם. דרגת הטוהר של סגסוגת זאת עומדת על 92.5%, כלומר שיעור הכסף בסגסוגת עומד 92.5% וב- 7.5% הנותרים ישנן מתכות אחרות כדוגמת נחושת. עם הזמן דבק בסגסוגת זאת הכינוי, כסף 925.

 

האם כסף 925 עדיף על כסף סטרלינג?

כסף סטרלינג הוא למעשה שם נפוץ נוסף לסגסוגת הכסף 925 כך שבין אם תבחרו להשתמש בביטוי כסף 925 אשר מתייחס להרכב של החומר, או במונח כסף סטרלינג, לו יש היסטוריה עלומה שמתחילה בגרמניה אי שם במאה ה-13 לספירה הנוצרית, בעלי מקצוע יבינו בדיוק לאיזה סגסוגת כסף אתם מתכוונים.

 

מדוע לרכוש פמוטים מכסף 925?

כסף סטרלינג או כסף 925 הוא למעשה סגסוגת הכסף האיכותית ביותר שניתן להשיג היום בשוק. כך שאם אתם מעוניינים בדרגת הטוהר הגבוהה ביותר שניתן להשיג תוך שמירה על מידת קושי שתאפשר רמת שימושיות גבוהה,  כסף 925 היא הסגסוגת בשבילכם.

מסיבה זאת פמוטים לשבת ולחג העשויים מכסף סטרלינג שימשו יהודים רבים לאורך הדורות ומוסיפים לשמש יהודים מכלל רחבי העולם עד ימינו. עם תפוצה כה נרחבת של שימוש בכלל רחבי העולם ולאורך דורות רבים, קל להבין שיש סיבה לכך שיהודים שבים ובוחרים להשתמש בפמוטי כסף 925.

 

כיצד ניתן לדעת שאכן מדובר בכסף 925?

על פניו צריך להיות בעל מלאכה מיומן או כימאי מוכשר בכדי למדוד את ההרכב המדויק של המתכות בכלי או תכשיט כסף כזה או אחר. למרבה המזל, באדיבות מכון התקנים הישראלי, יש תקינה מדויקת באשר לסטנדרטים בהן סגסוגות צריכות לעמוד בכדי להיחשב ככסף סטרלינג. יתר על כן, מכון התקנים הנפיק סימון מאוד ברור אשר יוכל לסייע לכם לזהות שמדובר בפריט אשר הוכן תוך שימוש בכסף סטרלינג טהור, מדובר בצורת תלתן בו שלושה רימונים ובתוכם חקוקות הספרות 925, את הסמל הזה נהוג לכנות- "רימון כסף".

 

היכן ניתן למצוא פמוטים מכסף 925?

כיום ניתן למצוא בשוק מבחר גדול מאוד של פמוטי כסף, ובאשר לרכישה של פמוטים עשויים כסף סטרלינג טהור , ניתן למצוא אותם במרבית חנויות היודאיקה המתמחות בכלי כסף. יחד עם זאת, כיוון שמדובר בהוצאה לא קטנה, אם אתם מחפשים לרכוש פמוטים מכסף 925 , מומלץ שתפנו לחנות בעלת ניסיון רב שנים אשר תוכל לספק לכם פמוטים איכותיים אשר ילוו אותכם ואת המשפחה שלכם לאורך שבתות וחגים רבים מספור.

כך למשל חנות היודאיקה של חדד כסף טהור מוכרת מוצרי יודאיקה לרבות פמוטים איכותיים ליהודים מכל רחבי העולם. כיוון שחדד כסף טהור מייצרת כלי כסף 925 כבר עשרות שנים, התוצאות הינן איכותיות ביותר ורזי הכנת כלי כסף איכותיים אלו עוברים בתוך המשפחה מדור לדור.

עכשיו שאתם מבינים למה הכוונה בכסף 925 או כסף סטרלינג, מודעים לאיכויות המיוחדות של סגסוגת זאת, מבינים את הערך הרב של פמוטים שכאלו ויודעים היכן הכי מומלץ לרכוש פמוטים מכסף סטרלינג, הכנסו לחנות הרשת של חדד כלי כסף והתרשמו מהמבחר הרחב של פמוטים מסוגננים, עשויים מ- 100% כסף סטרלינג איכותי וטהור.

פמוטי שבת וחג

 

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
קוסם מתוחכם
מה מכיל מופע של אמן חושים?

אמני חושים ומופעי טלפתיה וקריאת מחשבות מוסיפים מעט קסם לחיים, באמצעות זריזות מחשבתית ותרגילים פסיכולוגיים. מופע של אמן חושים כריזמטי הוא מלהיב, מרתק, ויגרום לכם

קרא עוד »