חיפוש

 6 יתרונות וחסרונות של המטבעות הקריפטוגרפים שכולם חייבים להכיר

מטבעות קריפטוגרפים בדומה לביטקוין הם מטבעות שאינם תלויים בגופים פיננסיים, וניתן לבצע עימם תשלומים ועסקאות. המאמר יסקור את היתרונות והחסרונות של המטבעות הקריפטוגרפים.

 

היתרונות של המטבעות הקריפטוגרפים

 

1 – ללא תלות של גופים פיננסיים

כולנו מכירים את הצורך בבנק שנותן ריביות טובות, ממעיט בבירוקרטיה ומעביר כספים במהירות. מדובר על אוטופיה שאינה קיימת בפועל מאחר והבנקים מקשים עלינו במתן הלוואות או ביצוע עסקאות.

בשונה מכך, המטבעות הקריפטוגרפים הם מטבעות דיגיטליים שניתן לבצע באמצעותם עסקאות ברשת מכל מקום בעולם ובכל זמן נתון מבלי להיות תלויים בשעות הפתיחה של הבנקים, בתיווך שלהם והתנאים שהם מציבים. למידע נוסף הקליקו כאן.

 

2 –  הימנעות ממשברים כלכליים

המטבעות הקריפטוגרפים שנסחרים ברשת ולא בבנקים מצליחים למנוע משברים כלכליים כאשר מתחולל משבר עולמי כפי שהיה ב-2,008. מדובר על משבר גלובלי שהיכה בעולם. כל זה התחיל בשל הריבית הנמוכה בארצות הברית. עקב כך מחירי הנדל"ן עלו כמו גם יוקר המחייה.

המשבר פגע באנשים מכל העולם שלא יכלו לשלם את המשכנתאות שלהם, גופים שונים פורקו והמניות ואגרות החוב ירדו. מאחר והמטבעות הקריפטוגרפים נמצאים במערכת ביזור המכונה בלוקצ'יין, אין לה קשר לבנקים ולכן ניתן להימנע ממשברים כגון זה.

 

3 – רווחים טובים

היתרון העיקרי של מסחר במטבעות קריפטוגרפים הוא הרווח הטמון בהן. בשל המהירות והיעילות של שיטת מסחר זו ניתן למכור ולקנות מטבעות בכל זמן נתון ותוך הבנה של שוק ההון. כתוצאה מכך גם הרווחים לא יאחרו מלהגיע.

 

החסרונות של המטבעות הקריפטוגרפים

 

1 – עסקאות מפוקפקות

ישנם אנשים המנצלים את המסחר במטבעות קריפטוגרפים על מנת לבצע עסקאות מפוקפקות. לפיכך, יש להיות זהירים ולבצע את הפעולות באמצעות מומחה או ייעוץ של עורך דין המתמחה בקריפטו. למרות שבפועל מדובר על עסקאות אנונימיות, הרשויות הפדרליות יכולות לעקוב אחר פושעים הסוחרים שלא כחוק במטבעות.

 

2 – אבטחה ברשת

לרבים מאיתנו ידוע הקושי של אבטחת מידע וחדירה לאתרים על מנת להזיק או לאיים על גופים מסוימים. כשסוחרים במטבעות קריפטוגרפים צריך לקחת בחשבון שיכולים להיות ליקויים מבחינת אבטחת המידע שחשופה לכל אחד וניתנת לחדירה.

למשל, אדם שמאבד את המפתח לארנק הדיגיטלי יכול לאבד את השקעותיו ולא יוכל לגשת לארנק שלו. בעבר נפרצו בורסות שונות שבהן נשמרו הארנקים ואין סיבה שפריצות לא יתרחשו למרות שכיום הן מקפידות על אבטחה גדולה יותר.

 

3 – תשלום עמלות

עוד חיסרון הוא תשלום העמלה על אחסון הארנק בבורסה. מדובר על ארנק קר שהוא בטוח יותר אך לשם הביטחון יש לשלם עמלה לא מבוטלת. דרך נוספת לאחסון הארנק היא שיטת הארנק החם הנעשית ברשת ללא עמלות, אך עם סיכוי לחדירות גבוהה יותר. גם כשבוחרים את סוג המטבע על מנת לבצע המרה מסוג מטבע אחר, נוספים לכך עמלות שונות.

מטבעות קריפטוגרפיים

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עורך דין פלילי
מתי כדאי לפנות לעו"ד פלילי?

ההחלטה לפנות לעורך דין פלילי היא החלטה קריטית בהליך המשפטי, במיוחד כאשר עומדים בפני אישומים פליליים או חקירות. החלטה זו יכולה להשפיע באופן משמעותי על

קרא עוד »
תביעה משפטית
איך ליישב סכסוכי שכנים?

סכסוכים בין שכנים יכולים להיות מקור ללחץ ותסכול מתמידים. בין אם מדובר במחלוקת על גבולות רכוש, רמות רעש או חיות מחמד, קונפליקטים אלה יכולים להסלים

קרא עוד »