חיפוש

פטור ממס הכנסה – בגדר חלום או מציאות?

האמת היא שיותר מידי אנשים אינם מודעים לכך שבמצבים רבים, קיימת האפשרות לקבת פטור ממס הכנסה. אנשים שחלו, נפצעו, או מתמודדים עם בעיה רפואית כזו אחרת, עשויים להיות זכאי לפטור הזה.

לפעמים מדובר בהליך מהיר במקרי חירום ולעיתים זה תהליך מעט ארוך יותר שמצריך התעסקות בירוקרטית ואיסוף מסמכים נדרשים, אך הכל מתחיל, מלהכיר איך כל הדבר הזה עובד.

 

פטור ממס הכנסה

למען בהירות והבנה, פטור ממס הכנסה זו היא אחת מההטבות שמעניקה המדינה לאנשים שמגיעים לדרישות על פי שנקבע בחוק. אנשים משלמים ביטוח לאומי במהלך חייהם, וזה נועד עבור אותן סיטואציות ואירועים, אשר מצריכים עזרה וסיוע מכמה שיותר היבטים שניתן, בים היתר, גם הפטור הופך להיות חשובה ומקלה מאוד על ההתמודדות עם המצב הכלכלי.

 

מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

על פי החוק, הזכאות לפטור ממס הכנסה ניתנת בכמה מקרים, במצב של שיעור נכות העומד על מאה אחוזים מבעיה רפואית, משיעור נכות מצטברת של תשעים אחוזים כתוצאה מכמה בעיות רפואיות שונות, כאשר אחת מהן היא בשיעור ארבעים אחוזים. בנוסף, הזכאות ניתן במקרים של נכות על פי חוק הנכים או נפגעי פעולות האיבה ללא הצורך במינימום של ארבעים אחוזים לאחת מהבעיות בשקלול.

 

בני ובנות זוג

בני או בנות זוג של נכים קשים, גם הם יכולים לקבל הטבת מס שמגיעה צורה של נקודת זיכוי בשנה. זוהי הטבה שבדרך כלל מגיעה כפיצוי ותחליף לפטור ממס הכנסה שמגיע לאותו נכה, אך במצב שהוא אינו יכול לממשה כי אין לו הכנסות.

 

מחשבון פטור ממס הכנסה

במערך החישוב יש פרמטרים רבים שנכנסים למשוואה, שקלול אחוזי הנכות מכל בעיה צריך לעבור את אותו מערך בכדי להתאים אחוזי נכות הוגנים ומותאמים. אך אם לדוגמא הבעיה הרפואית נמצאת באיבר זוגי, שיטת החיבור תהיה בחיבור ולא בצורת השקלול.

 

זכאות עקב מחלה

ישנן המון מחלות שמובילות לזכאות לפטור ממס הכנסה, כמו סכרת בדרגה גבוהה, מחלות לב, שיתוק ילדים, טרשת נפוצה, עיוורון, פרקינסון, חירשות ועוד. צריך להבין שהרשימה של המחלות המזכות לפטור עוד ארוכה, וניתן לבחון את הרשימה בביטוח לאומי. לא מהכרח מדובר במחלות שמזכות לפטור אוטומטי, ורבות גם מדובר בתלות בחומרת מצב המחלה.

 

איך נקבעת הזכאות?

הזכאות נקבעת בעיקרה על אחוזי הנכות, ואחוזי הנכות נקבעים על ידי עמידה מול הוועדות של הגופים הרלוונטיים. ישנן המון וועדות מסוגים שונים בביטוח לאומי, משרד האוצר, ועוד. בסופו של דבר קביעת אחוזי הנכות נעשית מול הוועדה הרפואית, שם תצטרכו להציג את המקרה שלהם, ולאסוף ולהגיש את כל המסמכים והפרטים של המצב הרפואי שלכם.

 

זה לא חלום, זו מציאות

אז קבלת פטור מתשלום מס הכנסה זה אינו בגדר חלום, זוהי מציאות ממשית שאולי גם אתם זכאים לה. מומלץ להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום ולהיעזר בכל סיוע אפשרי בכדי לעבור את התהליך הזה בצורה המסודרת ביותר, זה מה שיעזור גם לכם לקבל את הזכאות.

פטור ממס הכנסה

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא