חיפוש

עורך דין רשלנות רפואית

אם נפלתם למקרה של רשלנות רפואית, מומלץ לא להתמודד עם כך לבד. לרובנו אין ידע מספק בעולם המשפט בכדי להתמודד עם תביעה קשה ומסובכת כמו תביעת רשלנות רפואית. לכן, מומלץ להתייעץ ולשכור שירותיו של עורך דין שעיקר עיסוקו הוא רשלנות רפואית.

 

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא כל מצב בו נוצר לאדם נזק כתוצאה מטיפול רפואי, כתוצאה מפעילות לא תקינה או סבירה של הרופא. בנוסף, רשלנות רפואית יכולה להיחשב גם כפעולה שעל הרופא היה לבצע אך נמנע מלבצע אותה. ככלל, פעולות הרופא נמדדות לפי סטנדרט "האדם הסביר"; כלומר, ככל שהרופא חטא לסטנדרט סבירות מסוים המקובל בפרקטיקה הרפואית, נראה אותו כרופא רשלן. לאחר מכן, יש להוכיח קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לניזוק (התובע) לבין המעשה הרשלני או אי המעשה (הרשלני) שעשה או לא עשה הרופא. ככל שכן, ניתן לחוב את הרופא ברשלנות רפואית כלפי הניזוק התובע.

 

את מי כדאי לשכור?

בישראל, אסור לעורכי דין או למשרדי עורכי דין להציג עצמם כ"מומחים לרשלנות רפואית" מסוג כזה או אחר. עם זאת, לעורכי דין ומשרדי עורכי דין רבים ישנה התמחות ספציפית ברשלנות רפואית. ההבדל בין עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית לבין עורך דין שלא מתמחה ברשלנות רפואית יכול להיות עצום, אפשר להמשיל זאת לעולם הרפואה; מטופל לא יבחר ללכת לרופא המתמחה באף אוזן גרון כאשר למעשה כואבות לו העצמות, הוא יצטרך שאורתופד יטפל בו. באותה מידה, יש לבחור עורך דין המתמחה בתחום הנכון, תהיה זאת טעות לבחור בעורך דין המתמחה בתחום ההייטק כדי שייצגך בתביעה נזיקית בכלל או בתביעת רשלנות רפואית בפרט. בחירת עורך הדין המקצועי ביותר יכולה להשפיע על סיכויי הצלחת התביעה; ולבסוף, על קבלת הפיצויים החשובים לנפגע.

בנוסף, תחום הרשלנות הרפואית משתייך לעולם הנזיקין. כך שגם עורך דין המתעסק בתביעות נזיקיות הינו קרוב לתביעת הרשלנות הרפואית. עם זאת, כדאי לברר מראש עם עורך הדין כי הוא מכיר ומבין את הפרקטיקה באשר לתביעות בגין רשלנות רפואית וכי עסק בכך בעבר.

 

איך תבחרו?

כיום השוק מוצף בעורכי דין, חלקם טובים יותר בתחום א', וחלקם טובים יותר בתחום ב'. עליכם לבחור את עורך הדין בעל הניסיון והכישורים הטובים ביותר באשר לתביעת רשלנות רפואית.

 

חפשו מידע ברשת

ראשית, מומלץ לברר כמה שיותר מידע על עורך הדין ו\או על משרד עורך הדין אשר עתיד לתת לכם שירות וייצוג משפטי. עם זאת, יש להיזהר, שכן רשת האינטרנט מוצפת במידע, חלקו אמין וחלקו אמין פחות. יש לנסות להצליב מידע מכמה וכמה אתרים שונים כדי לוודא את אמינות המקורות. השוואה נכונה בין מקורות אינטרנטיים, עשויה לספק לכם את המידע הטוב ביותר בעת בחירת עורך הדין או צמצום עורכי הדין הפוטנציאלים לבחירה.

 

בקשו מעורך הדין להציג את ניסיונו ותיקים שעליהם עבד בעבר

אם עברתם את שלב החיפוש ומצאתם עורך דין, הגעתם לשלב הפגישה ותחילת העסקת עורך הדין. לפני שהתחלתם להשתמש בשירותיו, נסו לדלות ממנו כמה שיותר מידע אודות תחום התמחותו, והרלוונטיות שלו לתחום הרשלנות הרפואית בכלל ולתביעה שלכם בפרט. תשאלו אותו שאלות בנוגע ללקוחות קודמים אשר עבד איתם, ואף בקשו שיציג לכם תיקים עליהם עבד או שאותם הצליח לנצח. ההתרשמות שלכם מעורך הדין קריטית להמשך התהליך, שכן עורך דין טוב המבין את המטריה המשפטית שסביב הרשלנות הרפואית יוכל להוביל את תביעתכם למיטב התוצאות האפשריות (בהתאם לעובדות המקרה).

 

חפשו לקוחות קודמים

כבר אחרי הפגישה הראשונה, או לאחר השיחה בטלפון, נסו לחפש לקוחות קודמים של עורך הדין או של המשרד. ניתן למצוא אותם על ידי חיפוש תגובות על עורך הדין באינטרנט או בפורומים משפטיים כאלה ואחרים. אפשר גם לפנות לעורך הדין עצמו ולבקש ממנו להציג בפניכם רשימת לקוחות אליהם תוכל לפנות לצורך התרשמות. בנוסף, בעת השיחה עם הלקוחות הללו, תשאלו על דרך עבודתו של עורך הדין, על היחס אשר נתן להם, ועל יכולות שהפגין בעת הטיפול בתביעתם. בסוף השיחות אלו, נסו להבין אם עורך הדין הזה מקצועי ומתאים לכם.

 

השכר

איך משלמים לעורך הדין? בשונה מבעלי מקצוע אחרים, עורך הדין העוסק בנזיקין בכלל וברשלנות רפואית בפרט, יגבה מכם תשלום בדמות שכר טרחה הנגבה כאחוז מסוים מן הפיצוי שתקבלו. הסכום המקובל בשוק נע בין 20% ל – 30% שכר טרחה. לדוגמא: אם תבעתם רופא רשלן, ונמצא כי הוא חייב לכם בפיצויים על סך של 100,000 ש"ח, וסגרתם שכר טרחה לעורך הדין בשיעור של 25% מן הפיצוי, תשלמו לעורך הדין 25,000 ש"ח על עבודתו.

חשוב מאוד לשים לב לשיעור התשלום אותו עתיד עורך הדין לקבל. מצד אחד, עליכם לשים לב שאינו גבוה מדי, שכן הפיצוי אותו תקבלו במידה ותזכו בתביעה, יהיה נמוך מדי כדי באמת לפצות על העוול שנגרם לכם. כמו כן, אל תחסכו על עורך דין טוב, אם עורך דין דורש מכם שכר טרחה של 8% על תביעה של רשלנות רפואית, יתכן ולא משתלם לשכור את שירותיו, שכן עלולה להיות סיבה ששירותיו נקנים כה בזול, אך כמובן שאין כך תמיד.

 

אז מה היה לנו כאן?

אם נפגעתם או הינכם חוששים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית, אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי על ידי עורך דין. תביעות נזיקיות בכלל ותביעות רשלנות רפואית בפרט הינן מסובכות וקריטיות להמשך חייו של התובע הנפגע. אל תתפשרו על עורך הדין, ערכו מחקר מעמיק על האפשרויות הקיימות בשוק ועשו בחירתכם חכמה ככל הניתן, למען הצלחת התביעה.

חדר רפואה

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא