חיפוש

5 מצבים שבהם עו"ד מקרקעין יעזור לכם

נכסי מקרקעין הם מהנכסים היקרים והמשמעותיים ביותר שרוב האנשים רוכשים במהלך חייהם. עסקאות מקרקעין הן מורכבות ומערבות היבטים משפטיים, כלכליים ותכנוניים רבים. לכן, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מקרקעין מנוסה שילווה את העסקה מתחילתה ועד סופה, יעניק ייעוץ משפטי מקצועי וידאג לאינטרסים של הלקוח. במאמר זה יוצגו 5 מצבים עיקריים שבהם כדאי וחשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד מקרקעין.

 

1 – רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן היא אחד המצבים השכיחים שבהם נדרש ליווי של עו"ד מקרקעין. חוזי מכר מקבלנים הם ארוכים ומורכבים ובלתי קריאים לחסרי ניסיון משפטי או נדל"ני, וכוללים הוראות רבות שחשוב להבין את משמעותן המשפטית והכלכלית. עו"ד מקרקעין יסביר ללקוח את תנאי ההסכם, יבדוק שהזכויות בקרקע נקיות, יוודא שהבנייה תואמת לתוכניות שאושרו, ידאג לערבויות מתאימות להבטחת כספי הרוכש ולקיום התחייבויות הקבלן, ייעץ כיצד למזער סיכונים אפשריים, יטפל ברישום הזכויות בטאבו על שם הרוכש ועוד.

1 - רכישת דירה מקבלן

 

2 – מכירת נכס מקרקעין

גם בעת מכירת נכס מקרקעין מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד מקרקעין. עורך הדין ידאג להכנת חוזה מכר מפורט שמגן על האינטרסים של המוכר, יוודא קבלת מלוא התמורה, יטפל בסילוק משכנתאות או שעבודים הרשומים על הנכס, יעביר את הזכויות בטאבו על שם הקונה, ילווה עסקאות מורכבות יותר כמו עסקת קומבינציה, ייתן מענה לסוגיות מיסוי ועוד. עו"ד גם יכול לסייע בהשגת האישורים הדרושים לביצוע העסקה.

 

3 – רישום הערת אזהרה

הערת אזהרה היא רישום בטאבו שנועד להבטיח את זכויות הקונה בנכס עוד לפני רישום הזכויות על שמו, ולמנוע מצב של מכירה כפולה. על מנת לרשום הערת אזהרה נדרש לקבל את אישור בעל הנכס או בית המשפט. עו"ד מקרקעין ידע כיצד לנסח את הבקשה לרישום הערת אזהרה ולהגישה לרשם המקרקעין בצירוף המסמכים הדרושים. מומלץ לבצע רישום זה מיד לאחר החתימה על חוזה המכר.

 

4 – עסקאות מקרקעין מורכבות

ישנן עסקאות מקרקעין מורכבות יותר הדורשות מומחיות וליווי צמוד של עורך דין. דוגמאות לכך הן עסקאות קומבינציה, עסקת תמ"א 38, הסכמי פינוי-בינוי, עסקאות קבוצות רכישה ועוד. בעסקאות אלו מעורבים צדדים רבים וישנן סוגיות משפטיות מורכבות. עו"ד מקרקעין ינסח את החוזים וההסכמים בין הצדדים, ייצג את הלקוח מול הצדדים האחרים, יעניק ייעוץ שוטף ויסייע בפתרון מחלוקות וסכסוכים באופן המיטבי עבור הלקוח.

 

5 – הליכים משפטיים ומחלוקות בנוגע למקרקעין

לעיתים עלולות להתגלות מחלוקות או סכסוכים בין הצדדים בעסקת מקרקעין. מצבים נפוצים לדוגמה הם גילוי של פגמים בדירה לאחר הרכישה, הפרה של הסכם על ידי אחד הצדדים, תביעות בנוגע לבעלות או לזכויות בנכס, דרישה להפחתת מחיר, סכסוכי שכנים ועוד. במקרים כאלו עו"ד מקרקעין יפעל לייצג את הלקוח בהליכי גישור, בוררות או בבית המשפט על מנת להגן על זכויותיו ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

עורך דין מקרקעין בראשון לציון

התקשרו עכשיו

לפנייה בוואטסאפ

למעבר לעמוד הפייסבוק

5 - הליכים משפטיים ומחלוקות בנוגע למקרקעין

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא